Już niedługo rozpocznie się budowa Chaty Medyka

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niebawem zaczną powstawać fundamenty poradnilekarskiej, którą poznańska Fundacja „Redemptoris Missio” chce stworzyć wraz z misjonarzami oblatami w miejscowości Besafy na Madagaskarze.

Ukończono już prace nad przygotowaniem terenu pod budowę. Miejscowy misjonarz, o. Marek Ochlak OMI, wraz z mieszkańcami wioski wykarczował gęsty busz. Aby tropikalna roślinność nie wdarła się z powrotem na plac budowy, cały teren ogrodzono wysokim płotem. Dzięki temu nietrudno wyobrazić sobie, że już za kilka miesięcy Chata Medyka na stałe wpisze się w krajobraz Befasy.

Na twarzach mieszkańców wioski coraz częściej pojawia się uśmiech. Dotychczas przychodnia była dla nich jedynie obietnicą, a teraz, kiedy gotowy jest teren pod budowę, staje się bliższa rzeczywistości. Trudno nam wyobrazić sobie, jak ogromna to radość dla chorych z Befasy. Nie sposób żyjąc w Europie uzmysłowić sobie wyzwań codziennego życia, jakie przed nimi stoją. Na Madagaskarze nie ma powszechnej służby zdrowia. W nagłych przypadkach nie można wybrać numeru 112 i czekać na przyjazd pogotowia. Nawet w wojewódzkich szpitalach brakuje lekarzy. Często chorzy nie mogą liczyć na żadną pomoc… Przychodnia to ogromna nadzieja.

Droga do zbudowania Chaty Medyka jest jednak jeszcze długa. Naszym celem jest teraz posadowienie solidnych fundamentów, które wytrzymają trudne tropikalne warunki. Aby zrealizować plany, potrzebujemy jednak pomocy. Wciąż brakuje środków na materiały budowlane i opłacenie robotników. Wspólnie możemy pomóc mieszkańcom Befasy. Każda złotówka jest ogromnym wsparciem, do którego zachęcamy i za które serdecznie dziękujemy. Wspomóc można tutaj (nazwa akcji: „Chata Medyka”): misyjne.pl/nasze-akcje.

Galeria (4 zdjęcia)
Zobacz także
Wasze komentarze