epa06464961 Pope Francis speaks to journalists aboard his flight to Italy at the end of the Apostolic Journey to South America, 22 January 2018. Pope Francis’ visit in Chile and Peru runs from 15 January to 22 January 2018. EPA/LUCA ZENNARO / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Papież zaapelował o pokojowe rozwiązanie konfliktu w Nikaragui

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Po modlitwie „Anioł Pański” Ojciec Święty zaapelował o pokojowe rozwiązanie trwających od ponad półtora miesiąca niepokojów społecznych w Nikaragui.

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

Łączę się z moimi braćmi biskupami Nikaragui, wyrażają ubolewanie z powodu poważnych aktów przemocy, które spowodowały ofiary śmiertelne i wielu rannych, popełnione przez uzbrojone grupy, aby stłumić protesty społeczne. Modlę się za ofiary i członków ich rodzin. Kościół zawsze opowiada się za dialogiem. Wymaga on jednak rzeczywistego zaangażowania na rzecz poszanowania wolności, a przede wszystkim życia. Modlę się, aby ustała wszelka przemoc i zapewniono warunki dla jak najszybszego wznowienia dialogu.

Od półtora miesiąca w Nikaragui trwają masowe protesty. Ich pierwotnym powodem były drakońskie reformy ubezpieczeń społecznych. Obecnie demonstrujący domagają się ustąpienia prezydenta Daniela Ortegi i jego żony, a zarazem wiceprezydenta Rosario Murillo. Każdego dnia media donoszą stamtąd o kolejnych ofiarach.

Papież zaapelował o pokojowe rozwiązanie konfliktu w Nikaragui
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze