Kuba: rekordowa liczba młodych wybiera się na 34. ŚDM

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponad 400 młodych Kubańczyków przygotowuje się do udziału w najbliższych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. To rekord kraju w porównaniu z poprzednimi edycjami spotkań młodych z Ojcem Świętym.

Jak informują organizatorzy najbliższych 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie, do udziału w spotkaniu przygotowuje się rekordowa liczba młodych Kubańczyków – w sumie ponad 400 osób. We wcześniejszych edycjach ŚDM młodzi z tego kraju uczestniczyli w niewielkich grupach, zarówno ze względu na trudności ekonomiczne, jak i trudności z uzyskaniem wiz. Do dużego zainteresowania Kubańczyków przyszłorocznym spotkaniem młodych przyczyniła się też pielgrzymka symboli ŚDM – krzyża i ikony Matki Bożej – które jesienią ubiegłego roku po raz pierwszy odwiedziły ten kraj.

Główne wydarzenia 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem “Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Zgodnie z tradycją spotkań młodych, uczestnicy z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: Mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, Drogi Krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej Mszy św. Posłania wieńczącej spotkanie.

Dni w Diecezjach, które poprzedzą spotkanie w stolicy kraju, odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, a także sąsiedniej Kostaryki. Ze względu na skomplikowaną sytuację społeczno-polityczną, z organizacji Dni w Diecezjach wycofała się Nikaragua, pomimo wielkiego zaangażowania tamtejszych diecezji i zaawansowanych przygotowań do przyjęcia pielgrzymów.

Według szacunków Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski, w spotkaniu młodych w Panamie może wziąć udział nawet ponad 3,5 tys. młodzieży, co oznacza, że Polacy będą najliczniej reprezentowanym narodem Europy. Szczegóły dotyczące przygotowań do ŚDM można znaleźć na stronie: kierunepanama.pl oraz na stronie Komitetu Organizacyjnego spotkania: panama2019.pa

Zobacz także
Wasze komentarze