Pożar w Befasy

Madagaskar potrzebuje pomocy! Odbudujmy wioskę Misokitsy po pożarze

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W pożarze, który wybuchł w wiosce Misokitsy na terenie misji Befasy, spłonęło kilkanaście domów i prawie 30 budynków gospodarczych. Ludzie stracili narzędzia rolnicze i zapasy manioku, orzeszków ziemnych i ryżu. Zostali bez jedzenia i dachu nad głową.

Madagaskar to państwo, które znajduje się w pierwszej dziesiątce najbiedniejszych krajów świata. Trwa tam wciąż kryzys ekonomiczny, a ludzie żyją w skrajnej biedzie. Na tej wyspie trudno zdobyć zarówno podstawowe produkty, jak i droższe narzędzia potrzebne do pracy na roli.

>>> Madagaskar. Tutaj bliźniaki są przekleństwem

Niestety, niedawno w wiosce Misokitsy na terenie misji Befasy wybuchł pożar. Spłonęło kilkanaście domów i prawie 30 budynków gospodarczych. Ludzie stracili narzędzia rolnicze i zapasy manioku, orzeszków ziemnych i ryżu. Zostali bez jedzenia i dachu nad głową.

Sytuacja mieszkańców Misokitsy jest tragiczna. Dlatego misjonarze oblaci postanowili zorganizować pomoc, dzięki której wspomagają Malgaszy z tej wioski, aby „stanęli na nogi”. Każdy może włączyć się w to dzieło i realnie wspomóc wioskę.

>>>Kliknij i pomóż<<<

Pożar w Befasy

Zobacz także
Wasze komentarze