Meksyk: znaleziono zwłoki kapłana, zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Zwłoki 47-letniego kapłana ks. Raúla Quiñonesa Arellano znaleziono 15 lutego koło miasta Zacatecas w północno-środkowym Meksyku. Miejscowa policja podała, że jego ciało znaleziono w budynku parafialnym i że duchowny został zamordowany prawdopodobnie w nocy z wtorku 13 na środę 14 bm. Tymczasem prokurator stanu Zacatecas zapewnił, że po dokonaniu autopsji ustalono, iż zgon nastąpił z przyczyn naturalnych w następstwie zakrztuszenia się lub przedostania się obcego ciała do oskrzeli.

Zmarły kapłan był proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny w miejscowości El Barril koło Zacatecas. Pochodził z licznej, wielodzietnej rodziny, w której urodziło się 17 dzieci. Święcenia kapłańskie przyjął w 2013 roku. O tragicznym zdarzeniu diecezja Zacatecas poinformowała już wiernych za pomocą plakatów, podpisanych przez miejscowego biskupa Sigifredo Noriega Barceló.

W Meksyku 6 lutego zamordowano dwóch księży i jednego świeckiego, gdy jechali autostradą z Acapulco do Miasta Meksyku. W tych okolicznościach wielu obawia się, że również w przypadku ks. Quiñonesa Arellano chodzi o zabójstwo, a nie o śmierć naturalną.

Meksyk od kilku lat jest krajem szczególnie niebezpiecznym dla kapłanów – tylko w ostatnich pięciu latach zginęło ich tam 18: w 2017 było ich 4, w 2016 – 3, w 2015 – 2, w 2014 – 5 i w 2013 – 4.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze