fot. pixabay

Modlitwa za zmarłych misjonarzy

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Modlitwę przygotował Referat Misyjny Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła w Warszawie (popularna nazwa – Siostry Michalitki). 

Na ulotce, którą można spotkać głównie w stołecznych kościołach można zobaczyć siostrę Rozalię ze Zgromadzenia na posłudze misyjnej. Pod zdjęciem, na którym widać ją z afrykańskim dzieckiem można przeczytać werset z Dziejów Apostolskich. „Nie przestawali też co dzień nauczać… i głosić dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie” (Dz 5, 42).

Tekst modlitwy:

Błogosławiony bądź Boże za świadectwo Twoich misjonarzy.
To ty natchnąłeś ich serca zapałem apostolskim,
żeby opuścili na zawsze swe rodziny i ziemię ojczystą i pojechali tam, na ziemię sobie nieznaną
głosić Ewangelię, tym, których uważali za swoich braci.

Błogosławiony bądź Boże, za wszystkie łaski, jakie spłynęły na ten lud,
przez ich słowa, przez ich ręce oraz za ich przykładem.
Poświęcili oni swoje życie do końca.
Spraw, o Panie, aby ten Kościół, zroszony ich potem i krwią, osiągnął dojrzałość.
Aby zrodził wielu synów i wiele córek, którzy zastąpią tych, co odeszli.
Aby imię Twoje było wielbione na całej ziemi.

Amen.

Siostry Michalitki posługują w Kamerunie, pracują tam od 1984 roku. W czasie, gdy pierwsze misjonarki stawiały kroki na kameruńskiej czerwonej ziemi, pięć sióstr Michalitek już pełniło cichą pracę pielęgniarek w Libii w arabskim szpitalu El Beida (w latach 1976 – 1993). Pierwszym miejscem posługi w Kamerunie była i jest po dzisiejszy dzień – rozwinięta i rozbudowana – misja Nguelemendouka na wschodzie kraju.

fot. misje.michalitki.pl

W 1988 r. Zgromadzenie poszerzyło misyjną działalność, obejmując placówkę w Betare –Oya, a 2013 r. w Balengou – w zachodniej części kraju. Od sierpnia 2016 r. siostry posługują w Kikaikelaki, w strefie języka angielskiego. Z kolei w 2016 roku trzy michalitki stanęły na ziemi Ameryki Południowej w Paragwaju – w Nemby. Na każdej z tych stacji misyjnych priorytetową troską jest los dzieci sierocych i ubogich – zgodnie z pragnieniem bł. Ks. Bronisława Markiewicza i Sł. B. Matki Anny Kaworek – założycieli Zgromadzenia.

Zdjęcie: misja w Paragwaju, fot. misje.michalitki.pl

Modlitwa za zmarłych misjonarzy
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze