Wybrzeże Kości Słoniowej

fot. arch. Klaudia Zielińska

Moja przygoda z misjami. Wybrzeże Kości Słoniowej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Moja przygoda z misjami zaczęła się w 2011 roku, kiedy pierwszy raz wyjechałam do Kenii. Od razu pokochałam Afrykę, dzieci, klimat i wiedziałam, że moje życie będzie ściśle złączone z pracą misyjną.

To było po prostu powołanie. Tak pracuję z siostrami orionistkami już 8 lat. To bardzo dużo czasu, ale praca bardzo owocna. To cudowne widzieć, jak dzieci, które znałam od małego teraz wkraczają w dorosłość z lepszą perspektywą dzięki pracy sióstr.

Jakieś 3 lata temu, jedna z naszych Sióstr została skierowana do misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Do tej pory zawsze bardziej interesowała mnie Afryka wschodnia, tamte rejony były mi zupełnie obce. Razem z moją przyjaciółką Anią dostałyśmy zaproszenie do tej misji. Wtedy zrodził się pomysł, aby założyć własną fundację, ale najpierw chciałyśmy zobaczyć jak tam w ogóle jest. Decyzja była szybka – jedziemy.

Wybrzeże Kości Słoniowej

fot. arch. prywatne

Na WKS Siostry prowadzą szpital ginekologiczno-położniczy. Pierwszy raz mogłyśmy zobaczyć pracę w szpitalu z tak bliska. To niesamowite jak różnią się te szpitale od naszych. Przestarzały sprzęt, brak wykwalifikowanego personelu i dziesiątki młodych mam czekających na pomoc. Taki obraz pozostał nam w pamięci. Dużym trudem jest też problem w dostawach prądu, zdarza się, że podczas operacji prąd zostaje wyłączony, te sekundy, a czasem minuty kiedy załącza się stary generator prądu są decydujące dla pacjentów. Siostry mówią, że bardzo czują obecność i wsparcie Boga, bo pomimo trudów wszystko idzie do przodu.

My zdecydowałyśmy się założyć fundację Boże Atelier i na miarę możliwości pomagać jak najlepiej potrafimy. Obecnie działamy na WKS, w Kenii i Tanzanii. Prowadzimy zbiórkę na zakup inkubatora do szpitala na WKS. Wierzymy, że przez nawet najdrobniejszy gest jesteśmy w stanie pomóc. Nasze marzenia i plany są jeszcze większe, ale na razie idziemy małymi krokami do celu.

Galeria (5 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze