Najnowszy raport: najbardziej zaostrzyły się prześladowania chrześcijan w Azji
Prześladowania chrześcijan najbardziej zaostrzyły się w Azji Południowej i Wschodniej. Jest to obecnie najbardziej niebezpieczny region świata jeśli chodzi o stopień prześladowań – wynika z raportu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie „Prześladowani i zapomniani” (2017-2019).
23 października o godz. 19:00 przed sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu w czasie Red Week 2019 odbędzie się prezentacja raportu „Prześladowani i zapomniani. Chrześcijanie prześladowani za wiarę w latach 2017-2019”, przygotowanego przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Celem wydarzenia w poznańskim sanktuarium jest także zwrócenie uwagi na chrześcijan prześladowanych ze względu na wyznawaną wiarę i modlitwa w ich intencji. Znakiem solidarności z cierpiącymi chrześcijanami będzie iluminacja fasady bazyliki w kolorze czerwonym. Kolor ten ma być także znakiem solidarności z nimi.
Poznańskie wydarzenie wpisuje się w Red Week o zasięgu ogólnoświatowym. W minionych latach uczestniczyły w nim takie miasta jak Rzym (Koloseum), Londyn (katedra Westminsterska, budynek parlamentu), Paryż (kościół Sacre Coeur), Aleppo (katedra św. Eliasza, Syria), Morelia (katedra Przemienienia Pańskiego, Meksyk), Rio de Janeiro (statua Chrystusa Zbawiciela, Brazylia), Manila (katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, Filipiny).
>>> Prześladowanie chrześcijan jest pomijane milczeniem
Modlitwę za prześladowanych chrześcijan poprowadzi ks. bp Damian Bryl, a krótkie świadectwa powiedzą ks. Aleksander Dung z Nigerii oraz Maryam Kurda z Iraku. Pieśni modlitewne w języku aramejskim i arabskim zaśpiewa Ola Grace Batarseh z Jordanii.
Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią świata, tymczasem wielu ludzi nie wie nic o skali problemu. Od wielu lat Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest głosem tych, którzy są go pozbawieni. „Prześladowani i zapomniani. Raport o chrześcijanach prześladowanych za wiarę 2017-2019”, przedstawia wyniki bieżących badań PKWP oraz analizę aktów nienawiści i dyskryminacji z ostatniego czasu. Najnowsze wydanie, obejmujące okres od lipca 2017 r. do lipca 2019 r., koncentruje się na istotnych tendencjach w 12 krajach, w których cierpienie chrześcijan jest szczególnie dotkliwe.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |