Ks. Ryszard Bogusz

Nie żyje misjonarz ks. Ryszard Bogusz. Kamerun był jego drugą ojczyzną

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ci, którzy znali jego życie i posługę podkreślają, że w pełni oddawał się służbie ludziom i jednocześnie całego siebie zawierzał Bożej Opatrzności. Posługę misyjną, przez prawie 30 lat, pełnił w Kamerunie (na misji w OVENG). Był misjonarzem Fidei Donum.

Misję pełniłby pewnie jeszcze dłużej, jednak w 2002 r. doznał udary, został przewieziony do Polski. Mimo operacji i wieloletniej rehabilitacji nie odzyskał pełnej sprawności i musiał zrezygnować z dalszej pracy na misji. Od maja 2002 roku zamieszkał w Domu Księży Emerytów przy ul. Sędziwoja w Poznaniu. Cały czas tęsknił za swoją drugą ojczyzną, utrzymywał stały kontakt ze swoimi parafianami i kolegami misjonarzami. Należał poznańskiej Sekcji Misyjnej Klubu Inteligencji Katolickiej w Poznaniu, był jej honorowym członkiem. Członkowie Sekcji mogli więc korzystać z jego wiedzy, doświadczenia i przede wszystkim pięknego świadectwa wiary.

>>> Emerytowani nauczyciele zrezygnowali z odpoczynku. Jadą na misję do Kamerunu

Podczas swoich misyjnych urlopów spotykał się z członkami naszej Sekcji Misyjnej dzieląc się doświadczeniami i przeżyciami z pracy w Afryce. Przez wiele lat prowadziliśmy z ks. Ryszardem korespondencję wspierając Go nie tylko modlitwą. Był człowiekiem skromnym, otwartym, przyjaznym i bardzo radosnym (Gabriela Łosiewicz z Sekcji Misyjnej Klubu Inteligencji Katolickiej w Poznaniu)

Ks. Ryszard Bogusz zmarł 10 listopada, w Poznaniu, miał 78 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 4 dni później, msza pogrzebowa odprawiona została w poznańskiej katedrze, pogrzeb odbył się na cmentarzu Miłostowo.

>>> Misja w Kamerunie i Pigmeje Baka

Galeria (3 zdjęcia)
Zobacz także
Wasze komentarze