Fot. EPA/CIRO FUSCO

Panama: biskupi wspierają działania papieża Franciszka

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ojcze święty, modlimy się za ciebie, abyś kontynuował tę jakże trudną misję, podjętą w historycznym dla Kościoła momencie i z niecierpliwością oczekujemy na twoją wizytę w naszym Kościele i kraju – piszą w liście do papieża Franciszka biskupi Panamy i zapewniają go o swojej solidarności i modlitwie.

„Chcemy wyrazić naszą bliskość i jedność w tym czasie, kiedy jesteś celem przebiegłego i bezwzględnego ataku motywowanymi różnorodnymi i małostkowymi interesami, pod pozorem wierności Kościołowi” – piszą biskupi Panamy w imieniu własnym i katolików swojego kraju. „Wspieramy i identyfikujemy się z Kościołem miłosiernym, bliskim, przyjmującym, służącym, ubogim dla ubogich, a nie władzy, honorów i ostentacji” – czytamy w liście. Jego sygnatariusze zwracają uwagę na widoczny w Kościele opór przeciwko zainicjowanym przez papieża próbom „przywrócenia Kościołowi prawdziwego oblicza Jezusa i Jego Ewangelii”.

Panamscy biskupi wyrażają też przekonanie, że „próby zdestabilizowania Kościoła i jego misji nie zatriumfują”, ponieważ obietnica złożona przez Jezusa św. Piotrowi jest aktualna także w kontekście pontyfikatu papieża Franciszka: „Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16,18).

„Ojcze Święty, modlimy się za ciebie, abyś kontynuował tę jakże trudną misję, podjętą w historycznym dla Kościoła momencie i z niecierpliwością oczekujemy na twoją wizytę w naszym Kościele i kraju” – piszą hierarchowie. Powierzają też papieża i Kościół opiece Matki Bożej Starszej, patronce Panamy i prowadzeniu Ducha Świętego i proszą Franciszka o błogosławieństwo.

Zobacz także
Wasze komentarze