fot. EPA/PAULO NOVAIS

Panama zbuduje fatimskie sanktuarium

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Planowana w Panamie budowa sanktuarium pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej jest efektem licznych łask wskutek peregrynacji figurki z portugalskiego sanktuarium w Fatimie po tym kraju Ameryki Łacińskiej.

Arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta potwierdził, że w kraju tym potwierdzono już wiele błogosławieństw za wstawiennictwem Matki Boskiej Fatimskiej, a także „liczne owoce duszpasterskie” pielgrzymek wizerunku maryjnego z Fatimy.

Panama, fot. unsplash

Dotychczas figurka Maryi pielgrzymowała po Panamie dwukrotnie: w 2017 r. oraz dwa lata później. Peregrynacja w 2019 r. miała związek z odbywającymi się wówczas w Panamie Światowymi Dniami Młodzieży. Wspominając to wydarzenie rektor sanktuarium w Fatimie ks. Carlos Cabecinhas napisał w liście do władz Kościoła w Panamie, że przyjęcie wizerunku Maryi „przez miejscową ludność było bardzo ciepłe i przeszło najbardziej optymistyczne oczekiwania” władz portugalskiego sanktuarium. Wyraził też zadowolenie z faktu, że budowa nowego sanktuarium w Panamie będzie „znakiem jedności z narodem” tego kraju.

Zgodnie z zapowiedziami władz archidiecezji Panamy głównym miejscem nowego sanktuarium będzie replika Kaplicy Objawień w Fatimie. Przygotowania do budowy nowej świątyni mają ruszyć po ustaniu epidemii koronawirusa.

Zobacz także
Wasze komentarze