YouTube

Papież modli się o jedność narodu meksykańskiego

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Wyrażam uznanie dla was, ponieważ łączycie w waszej działalności sport i integrację społeczną z wieloma inicjatywami solidarności – tymi słowami papież Franciszek zwrócił się w przesłaniu do członków meksykańskiej drużyny piłkarskiej „Club America”.

Ojciec święty podkreślił, że przyszłości nie buduje się przez narzekanie, ale przez odważne decyzje. Włączając w swoje pozdrowienia wszystkie zespoły i drużyny umiłowanej Republiki Meksyku, ze wszystkich miejsc kraju i wszystkich kategorii, Franciszek wskazał na potrzebę poszukiwania dobra wspólnego oraz integrację różnych dróg jako sposób na umacnianie jedności całego narodu meksykańskiego.

>>> Meksyk: ksiądz zmarł po ataku nożownika

– Modlę się o jedność ludu meksykańskiego. Oby ukochana Dziewica z Guadalupe okrywała was nadal swoim płaszczem, abyście nie wpadli w małostkowość interesów wąskich grup, ale raczej, aby bogata różnorodność kultur i punktów widzenia w waszym pięknym kraju integrowały się coraz bardziej. W ten sposób będzie górowało dobro wspólne. Angażujcie się szczególnie w integrację najbardziej zapomnianych – podkreślił papież.

Franciszek zachęcił również do zaangażowania w ochronę stworzenia oraz do pogłębiania świadomości znaczenia troski o wspólny dom. Chodzi zarówno o środowisko, jak i osoby, bez wykluczania kogokolwiek. – Należy z większym zapałem zaopiekować się wspólnym domem oraz zatroszczyć się wzajemnie o siebie – stwierdził ojciec święty.

Zobacz także
Wasze komentarze