fot. EPA/DAI KUROKAWA

Niezwykłe zdjęcie zrobione tuż przed odlotem papieża z Afryki. Takiego Franciszka jeszcze nie widziałeś!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Samolot z ojcem świętym na pokładzie o godz. 9.13 czasu lokalnego (8.13 w Polsce) wystartował z lotniska w Antananarywie, stolicy Madagaskaru, do Rzymu – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

O godz. 8.15 czasu lokalnego (gdy w Polce była godzina 7.15) ojciec święty opuścił nuncjaturę apostolską w Antananarywie i udał się na lotnisko. Został tam powitany przez prezydenta kraju, Andry Rajoelina wraz z małżonką. Po kilkunastominutowej rozmowie z głową państwa udał się na płytę lotniska, gdzie po krótkiej ceremonii pożegnalnej wszedł na pokład samolotu Boeing 737-800 linii Air Madagascar. O godz. 9. 13 (8.13 w Polsce) samolot wystartował ze stolicy Madagaskaru do Rzymu. Przylot na lotnisko Ciampino przewidywany jest na godz. 19.00. Samolot przeleci nad terytorium Madagaskaru, Tanzanii, Kenii, Sudanu Południowego, Etiopii, Egiptu, Grecji i Włoch.

>>> Papież pokrzyżował plany organizatorów. Nie zgadniesz, dlaczego!

fot. EPA/DAI KUROKAWA

31. zagraniczna pielgrzymka Franciszka była jedną z jego najdłuższych podróży pod względem pokonanego dystansu. Trzydzieści lat temu te trzy kraje odwiedził św. Jan Paweł II.

Na ten rok planowana jest jeszcze podróż papieża do Japonii i być może również do Tajlandii. Wizyta ta nie została dotąd oficjalnie zapowiedziana przez Watykan; nieoficjalnie wiadomo, że może do niej dojść pod koniec listopada.

Zobacz także
Wasze komentarze