Redemptoris Missio

fot. Michał Jóźwiak

Transport pomocy humanitarnej dla Afganistanu. W pakowanie paczek włączył się minister

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W poniedziałek 9 września o godz. 12.00 przed siedzibą Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” odbyła się odprawa transportu pomocy humanitarnej do Afganistanu. W odprawie wziął udział minister Michał Woś, odpowiedzialny za pomoc humanitarną.

To już dwudziesty drugi transport pomocy humanitarnej do Afganistanu przygotowany przez Fundację „Redemptoris Missio”. W samolocie znajdą się przede wszystkim czapki wydziergane przez kluby „włóczkersów” z całej Polski oraz ok. pół tony przyborów szkolnych i środków higienicznych, dostarczonych przez Departament Pomocy Humanitarnej z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z prośbą o pomoc afgańskim dzieciom zwrócili się do fundacji sami żołnierze, widząc jak bardzo potrzebna jest ona dzieciom, podczas ostrych i mroźnych zim. Polacy niezwykle ofiarnie odpowiedzieli na te prośby, inicjując akcję, która z powodzeniem trwa do dziś. Żołnierze przyjęli na siebie część logistyczną, a na miejscu dary rozdysponowuje afgańska fundacja Panah Charity Foundation. Pomoc dla Afganistanu jest organizowana przez Fundację „Redemptoris Missio” od ponad dziesięciu lat.

Redemptoris Missio

fot. Michał Jóźwiak

Pomoc w zapakowaniu auta zaproponowali uczniowie jednej z pobliskich szkół. – Nie chodziło o to, aby wyrwać się na chwilę ze szkoły, ale przede wszystkim o to, żeby zrobić coś dobrego dla innych – mówi jedna z uczennic.

>>> Włóczkersi pomagają misjom

Do tej pory wysłano już ponad 35 ton pomocy humanitarnej. Była to m.in. ciepła odzież zimowa, przybory szkolne, środki opatrunkowe i leki. W tym roku do akcji włączyła się Kancelaria Prezesa rady Ministrów. Największą popularnością cieszą się wysyłane do Afganistanu i ręcznie robione czapeczki. Włóczkersi, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zawiedli swoich podopiecznych. W transporcie jest ok. 1,5 tony czapek! W sumie do Afganistanu dostarczonych zostanie, wraz z dzisiejszym transportem, ok. 80 tys. czapek. Dary wyruszą z siedziby Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” i trafią na lotnisko wojskowe w Powidzu. Stamtąd, po ocleniu, wyruszą do bazy wojskowej w Bagram w Afganistanie.

Galeria (6 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze