fot. Archidiecezja Szczecińska

Piórniki dla dzieci w Togo, Angoli, Tanzanii i Zambii

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kilka tysięcy piórników trafi do dzieci w Togo, Angoli, Tanzanii i Zambii. Dary pochodzą od mieszkańców archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, a także szkół z województwa zachodniopomorskiego.

 

W ramach lutowej akcji „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing” (w Kenii) udało się zebrać prawie 7 tys. piórników z pełnym wyposażeniem. 700 trafiło do tamtejszej szkoły, cała (spora) reszta dotrze statkiem do Togo, Angoli, Tanzanii i Zambii pod koniec miesiąca. Jak przyznaje ks. dr Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który koordynuje całą akcją, dla tamtych dzieci piórnik jest marzeniem. – Jest czymś wręcz abstrakcyjnym, bo nawet nie wiedzą, że coś takiego istnieje – podkreśla.

fot. Archidiecezja Szczecińska

Kuria Metropolitalna w Szczecinie (która była organizatorem zbiórki) już od dwóch lat opiekuje się jednostką misyjną w kenijskim Kpising. Posługują tam siostry felicjanki. Około 360 dzieci jest objętych pomocą w Kenii i innych krajach Afryki. Opieka obejmuje stypendia i utrzymanie najmłodszych na Czarnym Lądzie. Ponadto Kuria sfinansowała budowę szkoły i jej wyposażenie, a także nową pompę do poboru wody pitnej.

Zobacz także
Wasze komentarze