Fot. Wikipedia

fot. domena publiczna

Pogrążony w kryzysie Kościół w Argentynie ucieka się pod obronę Matki Bożej

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Argentyńscy biskupi ogłosili właśnie Nadzwyczajny Rok Maryi. Rozpocznie się on 8 grudnia. W ten sposób Kościół w ojczyźnie papieża chce uczcić przypadającą w przyszłym roku 500. rocznicę pierwszej mszy na terytorium Argentyny.

Rok 2020 oznacza też 400-lecie sanktuarium maryjnego w Catamarce. Jak przypominają argentyńscy biskupi mapę ich kraju wyznaczają licznie rozsiane sanktuaria maryjne, co świadczy o głęboko zakorzenionej pobożności tego ludu. Nadzwyczajny Rok Maryi, ma być zachętą, aby powrócić do Matki Bożej.

Ona wzywa nas na nowo. Poprzez swą obecność obejmuje wszystkie matki w ich cierpieniu i trwodze, a także przyjmuje swoje dzieci, uwalniając je z odrzucenia, uzależnień, samotności i nędzy (fragment listu argentyńskich biskupów).

fot. unsplash

Zapowiadają oni ponadto, że w przyszłym roku odbędą się dwa kongresy: maryjny w kwietniu oraz mariologiczny we wrześniu. Nie wspominają natomiast o ewentualnej podróży papieża, choć wiadomo, że od dawna jest ona wielkim pragnieniem argentyńskich katolików.

>>> Argentyna: pomoc Kościoła w czasie kryzysu. „Dajemy więcej, aby inni cierpieli mniej”

Zobacz także
Wasze komentarze