fot. cathopic.com

O co w Adwencie modlą się Ukraińcy?

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Dla mieszkańców wschodniej Ukrainy, rozpoczynający się Adwent, wiąże się z nadzieją, na rychłe rozwiązanie konfliktu zbrojnego, jaki od blisko pięciu lat trwa w tym kraju. Chrześcijanie różnych wyznań modlą się, aby Boże Narodzenie, obchodzone w tradycji zachodniej 25 grudnia, a we wschodniej 7 stycznia przyniosło wszystkim ludziom pokój i pojednanie.

Rozpoczynający się Adwent dla katolików na Ukrainie, jest czasem niegasnącej modlitwy o pokój i nadziei, na rychłe zakończenie konfliktu.

Fot. pixabay

„Z wielką nadzieją ludzie na wschodzie Ukrainy, w strefie przyfrontowej, wkraczają w Adwent. Grudzień jest w tym roku czasem wielkiego oczekiwania, że może wreszcie to wszystko się zmieni i polepszy się sytuacja – mówi biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło. – Nadziei, że zafunkcjonują normalnie parafie i że dla dzieci i młodzieży pojawi się nowa perspektywa, na normalną naukę i nie trzeba będzie bać się obstrzałów. Ludzie są bardzo zmęczeni i wyczekują Bożego Narodzenia i Nowego Roku”.

>>> Bez tego nie dokonałoby się zbawienie

W konflikcie zbrojnym, jaki na wschodzie Ukrainy trwa od 2014 r. straciło życie 13 tys. Ukraińców, a w tym około 3 tys. żołnierzy. Liczne miejscowości uległy zniszczeniu, co w konsekwencji doprowadziło do opuszczenia Donbasu przez wielu jego mieszkańców, zwłaszcza ludzi młodych.

Zobacz także
Wasze komentarze