Zdjęcie: kard. Krajewski, fot. PAP/EPA

Kard. Krajewski pojechał do uchodźców na wyspę Lesbos

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski odwiedził obóz dla migrantów i uchodźców na greckiej wyspie Lesbos. Towarzyszyli mu członkowie wspólnoty św. Idziego.

Wszyscy wrócą stamtąd razem z grupą 33 uchodźców, którzy złożyli prośbę o azyl polityczny. W ramach tej akcji, ale w późniejszym terminie, jeszcze 10 innych osób przyjedzie do Włoch, aby rozpocząć procedury zmierzające do zapewnienia im międzynarodowej ochrony.

>>> Kard. Krajewski pomógł migrantom w uzyskaniu dokumentów

Franciszek wita grupę syryjskich uchodźców na lotnisku Ciampino w Rzymie. 16 kwietnia 2016 r. papież zabrał ze sobą 12 syryjskich migrantów do Watykanu po wizycie na greckiej wyspie Lesbos, fot. EPA / FILIPPO MONTEFORTE

W kwietniu 2016 roku, podczas swojej wizyty na wyspie, papież Franciszek zaprosił trzy syryjskie rodziny do Watykanu. Stolica Apostolska zobowiązała się do przyjęcia i utrzymania ich, natomiast wspólnota św. Idziego podjęła zadanie pomocy imigrantom w integracji społecznej. W maju tego roku Jałmużnik papieski ponownie odwiedził Lesbos, aby wyrazić solidarność z narodem greckim i z uchodźcami. Również wtedy grupa młodych uchodźców i kilka rodzin pochodzących z Afganistanu, Kamerunu oraz Togo zostało zaproszonych do Włoch.

>>> Kardynał Krajewski zachęca do… opalania! [RECENZJA]

Zobacz także
Wasze komentarze