fot. youtube/monika mostowska

„Pragnienie nie z tego świata” – poruszająca historia dzieci z Zanzibaru [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„MISYJNA HAGADA – tryptyk kreatywny” to nowy międzynarodowy projekt medialny Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, który w artystyczny sposób ma uwrażliwiać na pomoc misjom.

Pierwsza część projektu pt. „Pragnienia nie z tego świata – Zanzibar” już został opublikowany w sieci, na kanale You Tube Fundacji Salvatti.pl. Tematem filmów są poruszające historie dzieci z trzech zakątków świata: Zanzibaru, Wybrzeża Kości Słoniowej i Indii, które dzięki pomocy wrażliwych ludzi mogą spełniać swoje marzenia – zdobywać edukację i twórczo się rozwijać.

>>> Codzienne życie w Nigerii w czasie pandemii [GALERIA]

– Poprzez audiowizualną prezentację historii dzieci, widz poznaje jednocześnie kulturę i sztukę innych krajów, a jednocześnie może odczuć, jak wiele wspólnych wartości łączy Afrykę i Azję z Europą, i że wszyscy tak samo chcemy mieć nadzieję, tak samo kochamy i wszyscy chcemy spełniać swoje marzenia – mówi Monika Florek-Mostowska, wiceprezes Fundacji.

Tryptyk jest prezentowany na kanale You Tube Fundacji Salvatti.pl. Każda z publikacji składa się z trzech form wyrazu artystycznego: filmu, fotografii i opowieści. Jest prezentowana w czterech wersjach językowych. Oprócz polskiej, w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Dodatkowo przygotowana jest wersja z napisami dla osób słabo słyszących oraz fotogaleria z audiodeskrypcją, dla osób niedowidzących. Wszystkie części łączy animacja.

>>> Na Kubie powstało pierwsze radio katolickie

W projekt zaangażowani są filmowcy, fotografowie, dziennikarze, kompozytorzy i tłumacze. Reżyserką projektu jest aktorka, Hanka Brulińska.

Projekt jest realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.

Zobacz także
Wasze komentarze