fot. EPA/LUCA ZENNARO

Prezydent Madagaskaru: wykorzystajmy wizytę papieża dla rozwoju kraju

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prezydent Madagaskaru Andry Rajoelina zaapelował do swych współobywateli, aby zakończoną 9 września wizytę Franciszka wykorzystać dla rozwoju kraju. W przemówieniu telewizyjnym 10 bm. szef państwa zwrócił uwagę, że w czasie pobytu papieża mieszkańcy Madagaskaru „pokazali swoją solidarność, jedność i mądrość” – cechy, które są też potrzebne w pracy nad rozwojem kraju.

Dlatego też byłoby dobrze, gdyby w przyszłości ludzie okazali podobny „entuzjazm” jak w dniach papieskiej wizyty. Franciszek dał im nadzieję, że walka z ubóstwem i korupcją jest do wygrania – stwierdził prezydent.

>>> Madagaskar: papież otrzymał niezwykły prezent

Ojciec święty powrócił 10 września w godzinach wieczornych do Watykanu z niemal tygodniowej podróży do południowo-wschodniej Afryki, podczas której odwiedził Mozambik, Madagaskar i Mauritius.

Na największej wyspie afrykańskiej Franciszek skrytykował przede wszystkim korupcję, spekulacje i niszczenie środowiska naturalnego. 77 proc. miejscowej ludności żyje w skrajnym ubóstwie, a utrzymujący się tam od kilku lat kryzys polityczny znacznie spowolnił rozwój kraju.

Zobacz także
Wasze komentarze