epa05731808 Palestinian refugees children play in the streets of Al Nusairat refugee camp in the central Gaza Strip, 19 January 2017. Al-Nusairat refugee camp is the third biggest camp in Gaza Strip, it hosts more than 62 thousand registered Palestinan refugees. EPA/MOHAMMED SABER Dostawca: PAP/EPA.

Słowacja: ponad 0,5 mln euro dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Poszczególne słowackie diecezje zebrały 542 tys. euro na pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie – poinformował Sekretariat Generalny Konferencji Biskupów Słowacji.

Jak zaznaczono suma ta zostanie wykorzystana, aby wesprzeć chrześcijan na Bliskim Wschodzie – w Syrii, Iraku i Jordanii, ale również w Afryce – w Sudanie Południowym. Obok wkładu poszczególnych diecezji na fundusz pomocy dla Bliskiego Wschodu swoje dary wniosły także osoby indywidualne. 

Biskupi słowaccy podczas swego posiedzenia w dniach 3-4 lipca mówili także o przygotowaniach do planowanego pod koniec lipca spotkaniu młodzieży w Preszowie, które stanowić będzie jeden z elementów przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem w Panamie w 2019 roku. Zapoznali się również ze stanem przygotowań do uroczystości beatyfikacyjnych Anny Kolesárovej, które odbędą się w dniu 1 września 2018 roku w Koszycach, z udziałem nowego prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kardynała Angelo Becciu. Postanowili zorganizować kolejny Narodowy Marszu dla Życia, który odbędzie się w Bratysławie 22 września 2019 r.

Fot. EPA/MOHAMMED SABER

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze