fot. unsplash

Uganda: nadawanie rozpoczęła pierwsza telewizja katolicka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W Ugandzie rozpoczęła nadawanie pierwsza telewizja katolicka. Powstała ze zbiórek pieniędzy prowadzonych wśród wiernych. Lokalni biskupi podkreślają, że jest to potężne narzędzie ewangelizacji.

>>> Uganda. Nie odtrącaj tych, którzy są obcy [MISYJNE DROGI]

Ugandyjska Telewizja Katolicka (Uctv) nadaje programy w rejonie Kampali w promieniu około 60 kilometrów. „Program ma na razie charakter testowy, prace potrwają jeszcze kilka miesięcy. W międzyczasie podejmujemy próby uzyskania sygnału o szerszym promieniu, tak aby móc dotrzeć do wszystkich mieszkańców kraju” – powiedział ks. Joseph Franzelli, rzecznik ugandyjskiego episkopatu.

fot. unsplash

>>> Uganda: w Centrum Zdrowia „Wanda Health Centre” urodziło się pierwsze dziecko. Ma na imię Wanda

Biskupi podkreślają, że nowa telewizja jest ważnym elementem w dziele ewangelizacji Ugandy. „Chcemy, aby pojawiała się w niej Dobra Nowina, zarówno w znaczeniu ewangelicznym jak i medialnym” – napisali hierarchowie. Historia telewizji rozpoczęła się dwa lata temu, kiedy biskupi, podczas zebrania episkopatu, ogłosili zamiar jej uruchomienia. Po uzyskaniu licencji rozpoczęli zbiórkę funduszy. Poprosili wiernych, aby złożyli się na to dzieło ofiarując nawet najmniejsze kwoty. Ta strategia okazała się bardzo skuteczna.

Zobacz także
Wasze komentarze