SAMSUNG CAMERA PICTURES

Nicea: modlitwa biskupów w miejscu zamachu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przewodniczący episkopatów Europy modlili się wieczorem w miejscu ataku terrorystycznego w Nicei z 14 lipca br. Zamachowiec staranował ciężarówką tłum ludzi. Zginęło 86 osób, a ponad 200 zostało rannych. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Hierarchowie, uczestniczący w trwającym w Monte Carlo zgromadzeniu plenarnym Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), odmówili w miejscu pamięci ofiar w Ogrodzie Alberta I modlitwę „Ojcze Nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i „Wieczny odpoczynek”, po czym kilka minut trwali w milczeniu. Obecny był ordynariusz diecezji nicejskiej, bp André Marceau, mer Nicei Philippe Pradal i prezydent regionu  Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże Christian Estrosi.

Spotkanie CCEE odbywa się w Księstwie Monako. Do uczestniczących biskupów swoje słowa skierował papież Franciszek, który zapewnił o swojej modlitwie i łączności. Ojciec Święty zachęcił również do kontynowania pracy względem wszystkich narodów Europy, doceniając „dwa płuca” – wschodnie i zachodnie.

Obradujący w Monako biskupi zostali przyjęci przez księcia Alberta II, który przypomniał, że katolicyzm jest religią państwową, a władcy Monako zawsze okazywali wierność papieżowi.

Przypomnijmy, że w rozpoczętym 6 października spotkaniu Rady Konferencji Biskupich Europy bierze udział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Zobacz także
Wasze komentarze