Fot. pixabay.com

Modlitwa o dary Ducha Świętego i życzenia dla maturzystów [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Maturzystom – tuż przed dzisiejszymi egzaminami z języka polskiego, ale i przez całym maturalnym maratonem – polecamy krótką, ale pełną głębi i zaufania modlitwę do Ducha Świętego.

Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze, dodaj nam ochoty i zdolności, by nasza nauka była dla nas pożytkiem doczesnym i wiecznym. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Pióra i długopisy w dłonie

W piątek, 4-go maja, rozpoczynają się matury. Ponad 274 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpi o godzinie 9:00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.Chęć przystąpienia do matury – tak jak w latach ubiegłych – zadeklarowali też abiturienci z wcześniejszych roczników, którzy chcą poprawić swój wynik. Jest ich około 8 tysięcy. Dlateg o wszystkich przystępujących w piątek do egzaminu z polskiego na poziomie podstawowym będzie ponad 282 tysięcy. Popołudniu egzamin na poziomie rozszerzonym. Po weekendzie kolejne egzaminy: matematyka, języki obce i inne przedmioty.

Życzenia dla maturzystów


„Polska czeka na Was, na Wasze talenty, na Waszą wiedzę i kreatywność. To Wy będziecie budować przyszłość Rzeczypospolitej. Serdecznie Was pozdrawiamy i życzymy świetnych wyników na maturze” – mówią w specjalnie na dziś przygotowanym wideo Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka.

Zobacz także
Wasze komentarze