Watykan, 04.06.2018. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Watykanie, 4 bm. (sko) PAP/Adam Guz

Morawiecki o migracji: papież absolutnie zgadza się z naszą polityką

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek absolutnie zgadza się z naszą polityką ws. migracji. Mówiłem o wkładzie Polski do różnych funduszy czy zaangażowaniu w odbudowę szpitali i szkół – powiedział w poniedziałek, po spotkaniu z papieżem Franciszkiem, premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki był pytany przez dziennikarzy, czy podczas spotkania z papieżem pojawił się temat pomocy migrantom i postulowanej przez Polskę formy pomocy „na miejscu”.

„Papież Franciszek widzi to również dokładnie tak samo jak my, ponieważ wymieniliśmy się tutaj naszymi spostrzeżeniami, jak radzić sobie z tym problemem; mówiłem o tym naszym wkładzie do różnych funduszy, mówiłem o tym, co robimy też, starając się odbudować szpitale, szkoły na Bliskim Wschodzie czy (…) w północnej Afryce” – powiedział premier.

Fot. EPA/TONY GENTILE

„I papież absolutnie zgadza się z naszą polityką, tutaj nie było cienia wątpliwości, że to jest ten kierunek działań, kierunek działań politycznych, ale też w obszarze właśnie migracji, a w szczególności uchodźców, który my prezentujemy” – dodał premier.

Jak mówił, papież był również bardzo zainteresowany sytuacją Ukraińców. „Mówiłem o tym, ilu migrantów, ale także ilu uchodźców przyjmujemy z Ukrainy. Papież z ogromnym zrozumieniem podchodzi do naszej polityki, do tego, jak my staramy się rozładowywać napięcia” – dodał Morawiecki.

Morawiecki o migracji: papież absolutnie zgadza się z naszą polityką
5.4 (90%) 4 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze