Murowana Goœlina (woj. wielkopolskie), 26.01.2018. Po¿ar po wybuchu gazoci¹gu wysokiego ciœnienia w Murowanej Goœlinie, w nocy z 25 na 26 bm. Do wybuchu dosz³o w pobli¿u stacji benzynowej przy ulicy GnieŸnieñskiej. Sp³onê³y trzy domy. (jk/kru) PAP/Jakub Kaczmarczyk

Murowana Goślina: pożar gazociągu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nie ma ofiar pożaru po rozszczelnieniu gazociągu w Murowanej Goślinie (Wielkopolskie), do którego doszło w nocy z czwartku na piątek – podały w piątek służby wojewody. Ewakuowano 20 osób, spłonęły trzy budynki.

Rozszczelnieniu uległ gazociąg przesyłowy DM500 Poznań-Rogoźno. Dyrektor poznańskiego oddziału spółki Gaz-System Wojciech Łojewski poinformował w piątek, że odcinek gazociągu, na którym doszło do rozszczelnienia, został odseparowany.

Służby wojewody poinformowały, że w akcji gaśniczej uczestniczy 160 strażaków i 80 policjantów. Na miejsce zdarzenia przybył wojewoda wielkopolski. Zbigniew Hoffmann zadeklarował pełną pomoc i wsparcie finansowe oraz prawne osobom poszkodowanym.

Jak podano w komunikacie biura prasowego wojewody, bezpośrednio po zakończeniu akcji gaśniczej służby przystąpią do naprawy zniszczonej infrastruktury.

Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja.

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Murowana Goślina: pożar gazociągu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze