fot. Facebook / St. John Neumann Catholic Church

Na przedmieściach Waszyngtonu przez całą dobę adorują Najświętszy Sakrament [ZDJĘCIA]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Kościół katolicki pw. św. Jana Nepomucena Neumanna w Gaithersburgu na przedmieściach Waszyngtonu przekształcił się w kaplicę adoracji, w której za przeszklonymi drzwiami zamkniętej z powodu pandemii świątyni wystawiony jest Najświętszy Sakrament, przez 24 godziny na dobę.

fot. Facebook / St. John Neumann Catholic Church

Na pomysł zamienienia całego kościoła w jedną kaplicę adoracji wpadł proboszcz ks. Robert Panke po tym, jak wikariusz zachorował i cały budynek musiał zostać zamknięty. Poprosił arcybiskupa Waszyngtonu o pozwolenie na przeniesienie Najświętszego Sakramentu z kaplicy wiecznej adoracji do miejsca za głównymi, szklanymi drzwiami wejściowymi do kościoła. Zarażony wikariusz dzieli się swoimi przemyśleniami i wspomina Jana Pawła II, który każdego piątku rozważał stacje drogi krzyżowej:

Parafianie adorują Jezusa Eucharystycznego na zewnątrz, stojąc na małym placyku w bezpiecznej odległości od siebie. Inni zostają w samochodach i modlą się w pojazdach ustawionych na pobliskim parkingu. Kapłani transmitują też modlitwy, msze święte i nabożeństwa drogi krzyżowej. Parafianie na stronie facebookowej parafii wyrażają wdzięczność za tę formę duszpasterskiej bliskości. Jeden z komentarzy brzmi tak: „We are truly blessed having such wonderful priest at SJN. Thank you” („Jesteśmy naprawdę błogosławieni, mając tak wspaniałego kapłana w SJN. Dziękujemy”).

fot. Facebook / St. John Neumann Catholic Church


>>> USA: 5 tys. maseczek znaleziono w… krypcie waszyngtońskiej katedry

Przypomnijmy, Stany Zjednoczone to obecnie kraj z największą liczbą zakażonych. Zdaniem gubernatora stanu Nowy Jork Andrewa Cuomo szczyt nowych zakażeń na koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w stanie Nowy Jork za 4 – 8 dni. W sobotę rano potwierdzono łącznie 113 704 przypadków SARS-Cov-2, tylko w tym w mieście 63 306. Jak wynika z najnowszych statystyk liczba ofiar śmiertelnych wzrosła od piątku w całym stanie o 630 i sięga 3565. Jak podkreślają nowojorskie media wirus zabił już w całym stanie więcej ludzi aniżeli zginęło w atakach World Trade Center 11 września 2001 roku. Wtedy zmarło ok. 3000 osób.

Przeczytaj też >>> Włoskie ratowniczki, w przerwie w pracy, poszły do św. Rity. Świat w czasach zarazy [GALERIA]

fot. Facebook / St. John Neumann Catholic Church

Zobacz także
Wasze komentarze