abp Marek Jędraszewski

fot. EpiskopatNews, flickr.com

Nagranie z wypowiedzią arcybiskupa zniknęło z YouTube’a. Teraz zostało przywrócone

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Radio Maryja otrzymało ostrzeżenie od YouTube’a w związku z homilią abpa Marka Jędraszewskiego. Decyzja internetowego giganta o skasowaniu filmu rozwścieczyła internautów. Pracownicy serwisy internetowego tłumaczą, że ich działanie nie miało nic wspólnego z cenzurowaniem treści głoszonych przez krakowskiego metropolitę. 

Zarządzający profilem Radia Maryja na YouTube otrzymali ostrzeżenie po zamieszczeniu homilii abpa Marka Jędraszewskiego, w której padły słowa o „tęczowej zarazie”. Wypowiedź, która oburzyła wielu, najwyraźniej dotarła też do administratorów serwisu. Kanał Radia Maryja na YouTube nie został wprawdzie zablokowany, ale nagranie homilii usunięto.

Jak się okazało – tymczasowo. Homilię z 1 sierpnia można już ponownie obejrzeć. Komentarze zostały wyłączone. Wcześniej YouTube sugerował, że nagranie może szerzyć nienawiść. Najprawdopodobniej blokada była efektem zgłoszeń od internautów. Algorytmy od razu zdjęły film, a dopiero później administratorzy przyjrzeli się sprawie.

Krakowscy pielgrzymi, którzy wyruszyli dziś w 39. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Gorę wyrazili solidarność z abp. Markiem Jędraszewskim. – Księże arcybiskupie, jesteśmy z tobą, będziemy polecać ciebie i twoje intencje na naszym pielgrzymim szlaku – powiedział ks. Jan Przybocki, wieloletni koordynator krakowskiej pielgrzymki na początku Mszy św. rozpoczynającej wędrówkę. Na jego słowa wierni odpowiedzieli brawami. W krakowskiej pielgrzymce bierze udział ponad 8 tys. wiernych. Abp Jędraszewski był przewodnikiem pielgrzymki na jej pierwszym odcinku.

fot. misyjne.pl


Pielgrzymi szlak rozpoczęła Eucharystia przed Katedrą na Wawelu. – Kiedy jest tak bardzo atakowany, nagródźmy go wielkimi brawami. Niech to będzie wyraz solidarności z tym, co mówi i jak naucza. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie przez ten czas pielgrzymowania. Prośmy o dary Ducha Świętego, zwłaszcza o odwagę, by nadal bronił nauki Boga i Kościoła. Księże arcybiskupie, jesteśmy z tobą, będziemy polecać ciebie i twoje intencje na naszym pielgrzymim szlaku – powiedział.
Zobacz także
Wasze komentarze