modlitwa różaniec

Fot. cathopic

Nie będzie już „Różańca do granic”!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

14 września odbędzie się akcja „Polska pod krzyżem”. To kontynuacja „Różańca do granic„, który odbył się w 2017 r., ale nie ma ona charakteru pokutnego, lecz jest wezwaniem do nawrócenia i do wyznania wiary – podkreślili w środę jej organizatorzy.

Akcję organizują dwie instytucje: świecka Fundacja Solo Dios Basta i zakon księży oblatów.

„Pragniemy przez to wydarzenie umocnić wiarę Polaków w Jezusa Chrystusa, umocnić ich przynależność do Kościoła katolickiego i skierować uwagę i serca ludzi na krzyż Jezusa Chrystusa, na którym dokonało się zabawienie człowieka” – mówili podczas środowej konferencji prasowej w Warszawie organizatorzy akcji.

„Akcja +Polska pod krzyżem+ nie ma charakteru pokutnego ani przebłagalnego, ale przede wszystkim chodzi o kontemplację krzyża, żeby towarzyszyć Jezusowi w Jego męce w sposób duchowy. Chcemy wyznać miłość naszemu Bogu” – podkreślali, dodając, że nie myślą o pokucie czy przebłaganiu.

„Wiele cierpienia wszyscy przeżywamy i wiele cierpienia wydarzyło się w Kościele i przez Kościół. Chcemy taką modlitwę zanieść, w której te różne cierpienia – nie tylko te ostatnie, o których pisały media – ale w ogóle to, co przeżywamy: rozwody, nałogi alkoholizmu, który coraz bardziej szerzy się w Polsce, zabójstwa, aborcja. Te wszystkie cierpienia ludzkie chcemy zanieść na krzyż Jezusa i prosić Go, żeby On tę ciemność, które te rzeczy powodują, zgładził” – mówili.

Organizatorzy zapraszają do organizowania wyjazdów 14 września na Święty Krzyż. Proszą też o zapisywanie się na stronie internetowej polskapodkrzyżem.pl, bo liczba miejsc jest ograniczona. Jeden rejestrujący się może zapisać dowolną liczbę osób. Każda z nich otrzyma bilet z indywidualnym kodem QR. 

A już niedługo na naszej stronie rozmowa z organizatorem tego wydarzenia. 

Zobacz także
Wasze komentarze