Nie trzeba wciąż przepraszać, że jest się katolikiem
„Z reguły odżegnujemy się od nich, stwierdzając, że mamy własne przekonania. Czy jednak choć raz próbowaliśmy przedstawić te «nasze» przekonania w ich stylu, czyli odważnie i z zapałem, nie bacząc na to, żeśmy owcami pomiędzy wilkami?” – zapytał i podkreślił, że „Pan Jezus chce, byśmy nie byli ciągle wycofani, lecz przyjęli strategię ofensywną”.
„Nie trzeba wciąż przepraszać za to, że jest się katolikiem. Nie trzeba ciągle tłumaczyć, że nie jest się ze «średniowiecza», cokolwiek miałoby to oznaczać, chować głowy w piasek, ponieważ jesteśmy przedmiotem wzmożonych ataków i mamy złą prasę. Jako ludzie wierzący w Jezusa jesteśmy w tym świecie awangardą” – podkreślił bp Greger. Jego zdaniem, Bóg wzywa nas, byśmy wyzbywszy się obciążeń, wszelkich kompleksów i lęków wobec współczesnego świata i jego kultury, a żyjąc w nim, „mówili jasno i wyraźnie, że przybliżyło się do królestwo niebieskie”.
Biskup podziękował za 60 lat trudu podejmowanego w bielskiej Szkole Podstawowej nr 24 im. Tadeusza Kościuszki. Wyraził wdzięczność tym, którzy kładli fundamenty tej szkoły, kolejnym pokoleniom nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników administracji.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |