fot. pexels.com

Niemcy: strzały przed synagogą w Halle. Są zabici

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po ostrzelaniu synagogi w mieście Halle w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt, gdzie zginęły dwie osoby, oddano strzały również w oddalonym o 15 kilometrów Landsbergu – poinformowała policja.

Rzeczniczka policji w Halle nie była jednak w stanie udzielić żadnych innych informacji na temat kolejnego zdarzenia. Nieznani sprawcy ostrzelali w środę z karabinów maszynowych ludzi przed synagogą w Halle. Co najmniej dwie osoby zginęły, a kilka zostało rannych – przekazała na Twitterze miejscowa policja. Oprócz tego, na teren cmentarza żydowskiego został wrzucony granat. Naoczni świadkowie informują, że napastnicy byli ubrani w mundury taktyczne, uzbrojeni byli w broń długą i krótką. Próbowali uciekać samochodem w kierunku Lipska. Jeden z nich został ujęty.

Dworzec kolejowy w Halle został zamknięty – informuje Deutsche Bahn. Policja apeluje do ludzi o pozostawanie w domach, bądź szukanie bezpiecznego schronienia i trzymanie się z daleka od okien i drzwi. Policja w Dreźnie – stolicy Saksonii – poinformowała, że wzmocniła ochronę synagogi i cmentarza żydowskiego. Miejsc tych pilnują funkcjonariusze uzbrojeni w karabiny maszynowe. Do ataku doszło w czasie jednego z najważniejszych żydowskich świąt religijnych – Jom Kipur.

Zobacz także
Wasze komentarze