fot. SWM Młodzi Światu

Nieśmiertelni? 

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa (Łk 9,24). Ci, którzy oddali życie za wiarę, żyją, bo opowiedzieli się po stronie Chrystusa. Kim są? Prześladowanymi chrześcijanami na całym świecie. Współczesnymi męczennikami za wiarę. To NIEŚMIERTELNI. 

Modlitwa o pokój 

O sytuacji chrześcijan w Syrii jest coraz głośniej w mediach. Wojna domowa w tym kraju spowodowała już śmierć ponad 400 000 ludzi, a ponad pięć milionów zmuszonych zostało do ucieczki z rodzinnych domów. Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu, wraz z polskimi muzykami, takimi jak Darek Malejonek, Adeb Chamoun, Milo Kurtis, Jerzy Mazzoll, Muniek Staszczyk, Magda Frączek, Arkadio, Kinga Kielich, Sebastian Karpiel-Bułecka, Ola Maciejewska, Natalia Niemen, Łukasz Golec, Paweł Golec, Kuba Podolski, Lidia Pospieszalska, Kinga Berkowicz, Dorota Frontczak-Fiedorowicz, Angelika Korszyńska-Górny, Maleo Reggae Rockers oraz zespół niemaGOtu napisali, nagrali i wydali płytę pt. „Nieśmiertelni”.

fot. SWM Młodzi Światu

To 16 utworów, które są opowieścią o ludziach ginących za wiarę. Jednocześnie te historie są manifestem postawy, która zakłada, że cierpienie przemieni się w miłość – za to Chrystus oddał życie dwa tysiące lat temu. Premiera krążka odbyła się w Niedzielę Palmową i można ją nabyć na aukcji charytatywnej, jako cegiełkę na rzecz mieszkańców Aleppo w Syrii.

fot. SWM Młodzi Światu

Do każdej płyty dołączony jest krzyż wytopiony z pocisku przywiezionego z Aleppo – tego samego, który zniszczył jedną z katolickich szkół. Nabywając płytę, każdy może włączyć się do modlitwy o pokój w Aleppo i za każde miejsce, w którym dziś zwycięża śmierć, by zostało przemienione w świadectwo miłości.  

Warszawa Aleppo 

W Niedzielę Zmartwychwstania, o godzinie 17:30 na antenie TVP 1 zostanie wyemitowany koncert pt. „Nieśmiertelni. Warszawa – Aleppo”. Polscy muzycy zagrają wszystkie utwory z płyty, stając się narratorami historii i męczennikach naszych czasów. Dlaczego Warszawa – Aleppo? „Oba miasta, choć pochodzą z różnych porządków historycznych i kulturowych, stanowią symbol cywilizacji, która trwa i przetrwa mimo bezmiaru barbarzyńskich zniszczeń” – wyjaśnia SWM Młodzi Światu.

fot. SWM Młodzi Światu

To wyjątkowy dzień na koncert premierowy: święto przezwyciężenia życia nad śmiercią. „Jesteśmy NIEŚMIERTELNI, bo wierzymy, że Ktoś oddał za nas życie dwa tysiące lat temu i zwyciężył śmierć” – mówi Arkadio. 

Więcej informacji o projekcie pod adresem www.niesmiertelni.swm.pl 

Nieśmiertelni? 
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze