Nigeria: uprowadzono kapłana-jezuitę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na południu Nigerii nieznani sprawcy uprowadzili 50-letniego miejscowego jezuitę o. Samuela Okwuidegbe. Do zdarzenia doszło 18 kwietnia na drodze łączącej miasta Benin City i Onitshę – podała dziś watykańska agencja misyjna Fides, powołując się na paryski dziennik katolicki „La Croix”.

Zakonnik udawał się do odległego o 150 km ośrodka rekolekcyjnego, którego był dyrektorem i gdzie mieszkał wraz z 3 współbraćmi. Miał tam prowadzić ćwiczenia duchowe. Prowadząca dochodzenie policja znalazła jego samochód.

„Na razie nie mamy wielu szczegółów. Po raz pierwszy od wielu lat kapłan Towarzystwa Jezusowego padł ofiarą porwania w tym regionie” – powiedział ks. Rigobert Kyungu Musenge, regionalny sekretarz jezuitów dla Afryki i Madagascaru. Ujawnił on, że razem z jego współbratem zostały uprowadzone jeszcze dwie inne osoby. Zdaniem zakonnika ks. Okwuidegbe został porwany nie specjalnie jako kapłan.

W 2016 w Nigerii, zwłaszcza w jej części południowej porwano kilku kapłanów katolickich. Zdaniem ks. Sylvestra Onmoke, przewodniczącego Stowarzyszenia Katolickich Księży Diecezjalnych (NCDPA) „ostatnia fala uprowadzeń kapłanów i zakonników stanowi atak na Kościół”.

Zaapelował on do władz o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom oraz o prowadzenie takiej polityki, która stawiłaby czoła problemom nękającym kraj. Wezwał również wiernych do modlitwy, aby księża i osoby zakonne były chronione od groźby porwań.

Nigeria: uprowadzono kapłana-jezuitę
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze