O. Szustak zakłada nowy kanał na YouTube

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przejmujemy YouTube, który jest największą amboną świata – poinformował we wtorek dominikanin, autor rekolekcji i portalu „Langusta na palmie” o. Adam Szustak. 17 września wystartuje jego nowy kanał pod nazwą „Paśnik”.

Jak poinformował o. Szustak w filmie zamieszczonym na kanale „Langusta na palmie”, nowy kanał będzie prowadzony przez pięciu dominikanów z łódzkiego klasztoru. „Chcemy stworzyć miejsce, z którego się będzie – absolutnie i totalnie – wylewało Słowo Boże” – podkreślił dominikanin.

Zaznaczył, że będzie to kanał „stricte kaznodziejski”, komentujący Słowo Boże. „Codziennie rano znajdziecie tam komentarze do czytań – czyli takie CNN od poniedziałku do niedzieli – a wieczorem jeden z braci, każdego dnia inny, będzie miał serię komentującą różne tematy biblijne” – wyjaśnił. Dodał, że Słowo Boże będzie „mielone na tysiące sposobów”. „Trzeba robić katolickie rzeczy na najwyższym poziomie, żeby one równały się z produkcjami świeckimi. Po to, żeby pokazywać, że rzeczy +PanaBoże+ mogą być dobre. Chcemy, żeby to wszystko miało jakość, żeby było zrobione profesjonalnie i super” – podkreślił o. Szustak.

Zapowiedział, że w październiku zamierza wystartować z kolejnym kanałem. Zastrzegł, że na razie nie ujawni jego treści ani nazwy, ponieważ „jest to niespodzianka”. „Mogę tylko zdradzić, że jest związany z jedną z największych miłości mojego życia. Będzie to kolejna wielka dawka Pana Boga, Jego obecności i miłości” – ujawnił. Dodał, że dominikanie zamierzają także zorganizować serię spotkań w kilku miastach Polski, które będą połączone z „głoszeniem Słowa Bożego z mocą oraz uwielbieniem Boga”.

O. Adam Szustak jest dominikaninem, jednym z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów, duszpasterzem akademickim, autorem wielu książek i audiobooków. Od 2012 r. prowadzi portal „Langusta na palmie”.

O. Szustak zakłada nowy kanał na YouTube
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze