Odsłonięto tablicę upamiętniającą zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na dzwonnicy w sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim bp Andrzej Czaja odsłonił wczoraj tablicę poświęconą zaginionemu w szwajcarskich Alpach ks. Krzysztofowi Grzywoczowi.

Ks. Krzysztof Grzywocz zaginął w szwajcarskich Alpach rok temu, w dniu poświęconym Św. Jackowi. Biskup opolski Andrzej Czaja wskazał, że dlatego to oczywiste, iż upamiętniająca kapłana tablica musiała się znaleźć tu, przy sanktuarium w Kamieniu Śląskim. Tuż po Mszy z udziałem pielgrzymów, poświęcił pamiątkową tablicę umiejscowioną w bramie dzwonów. Zebrani modlili się za duszę cenionego rekolekcjonisty, kierownika duchowego, terapeuty i autora. 

Na tablicy pod ryciną gór widnieje napis: „Pamięci ks. dra Krzysztofa Grzywocza. Zaginął w szwajcarskich Alpach w uroczystość św. Jacka 2017 r.” Podobne tablice zostaną umieszczone na domu w Opolu, gdzie mieszkał ks. Grzywocz oraz w Szwajcarii w górach, gdzie zaginął, a także w kościele, w którym posługiwał.

Ks. dr Krzysztof Grzywocz, ur. 17 X 1962 r. – kapłan diecezji opolskiej, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy, egzorcysta, penitencjarz, psychoterapeuta, wykładowca teologii duchowości na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, autor wielu publikacji z zakresu życia duchowego. 17 sierpnia 2017 r. zaginął w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 sierpnia 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania, ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.

Zobacz także
Wasze komentarze