Zderzenie pociągu Pendolino z ciężarówką w woj. opolskim. Fot. PAP/Krzysztof Świderski

Opolskie: zderzenie pendolino z ciężarówką

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

18 osób rannych, w tym trzy ciężko – to skutek zderzenia pociągu Pendolino z ciężarówką w okolicach Ozimka (woj. opolskie), do którego doszło w piątek po południu.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Schodnia niedaleko Ozimka na Opolszczyźnie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Jak poinformował PAP kpt Łukasz Olejnik, z nieustalonych dotąd przyczyn, doszło do zderzenia pociągu Pendolino z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia rannych jest dziewięć osób, z czego trzy są w stanie ciężkim. Na miejscu zdarzenia jest kilka zastępów straży pożarnej i karetki pogotowia.

Wcześniej służby ratunkowe informowały o dziewięciu osobach rannych, w tym trzech ciężko. Z nieustalonych dotąd przyczyn pociąg relacji Wrocław Główny–Warszawa Wschodnia, którym podróżowało 300 osób, uderzył w samochód ciężarowy. Na miejscu wypadku są cztery karetki pogotowia i cztery śmigłowce ratunkowe, a także 16 zastępów straży pożarnej oraz policja. Jak poinformował rzecznik PSP, kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało. „Trasa będzie nieprzejezdna przez wiele godzin” – powiedział Frątczak.

Fot. PAP/Krzysztof Świderski

Galeria (7 zdjęć)
Opolskie: zderzenie pendolino z ciężarówką
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze