fragment okładki czasopisma. fot. materiały prasowe

„Oswoić Tropik” – nowe czasopismo poświęcone problemom misji i Globalnego Południa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Właśnie ukazał się najnowszy numer czasopisma popularnonaukowego Oswoić Tropik. Numer jest poświęcony problemowi, który budzi obecnie ogromne emocje na całym świecie – epidemii COVID-19. Żeby lepiej zrozumieć to, co dzieje się dziś na świecie, warto cofnąć się w przeszłość, dlatego główny temat wydania dotyczy najdawniejszej historii epidemii.

Pełen obraz sytuacji wymaga nie tylko przeniesienia w czasie, ale również w przestrzeni. Z tego powodu w Oswoić Tropik mowa jest nie tylko o tym, jak wygląda codzienność polskich szpitali, ale również o tym, jak z kryzysem radzą sobie ludzie w najodleglejszych rejonach świata.  

>>> Madagaskar: woda, mydło i żele to nieosiągalny luksus

Czasopismo powstało, aby dostarczać czytelnikom rzetelnej wiedzy z zakresu zdrowia międzynarodowego i medycyny tropikalnej. Kwartalnik, w zamyśle wydawcy i autorów, ma być również źródłem inspiracji do działania, dla tych, którzy zaczynają interesować się zdrowiem globalnym. Założeniem Oswoić Tropik jest pomoc w realizowaniu pasji poznawania świata takiego, jakim widzi go nauka.

Do współpracy przy tworzeniu czasopisma zapraszani są nie tylko wybitni eksperci, ale także młodzi naukowcy oraz studenci z różnych polskich środowisk akademickich. Tworzymy je z myślą o wszystkich, którym bliska jest tematyka misji, zdrowia publicznego i problemów, z którymi zmaga się południe świata – mówi Jacek Jarosz, redaktor prowadzący.

KwaRTALNIK BOGATO ILUSTRUJĄ FOTOGRAFIE Z RÓŻNYCH CZĘŚCI ŚWIATA. fot. materiały prasowe

Kwartalnik  nawiązuje do tradycji wydawanego przez Fundację „Redemptoris Missio” w latach 2001-2019 kwartalnika „Medicus Mundi Polonia”.

Czasopismo powstało z inicjatywy Fundacji „Redemptoris Missio” i jest tworzone całkowicie pro bono. Jego głównym celem jest dostarczanie rzetelnej wiedzy, która pozwoli lepiej zrozumieć problemy globalnego Południa, szczególnie w zakresie zdrowia publicznego. Wiedza jest niezbędna, żeby odpowiedzialnie pomagać w miejscach, o których świat wolałby zapomnieć.  

Czasopismo można pobrać z załącznika do artykułu. 

Załączniki
Pobierz PDF
Zobacz także
Wasze komentarze