epa05791002 Security officials inspect the scene of a suicide bomb attack that targeted a protest by Pharmacists outside the Punjab provincial assembly in Lahore, Pakistan, 13 February 2017. At least 10 people were killed and several other injured in the incident. EPA/RAHAT DAR ATTENTION EDITORS: PICTURE CONTAINS GRAPHIC CONTENT Dostawca: PAP/EPA.

Pakistan: talibowie przyznali się do zamachu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Talibowie przyznali się do dokonania w poniedziałek w centrum miasta Lahaur na północnym wschodzie Pakistanu zamachu bombowego, w którym według pakistańskich mediów zginęło co najmniej 10 osób, a dziesiątki innych zostały ranne.

Rzecznik będącej jednym z ugrupowań pakistańskich talibów organizacji Dżamaat-ur-Ahrar (Stowarzyszenie Wolnych) zatelefonował do agencji Reutera informując, że jest ona odpowiedzialna za ten zamach.

Eksplozja nastąpiła w pobliżu budynku prowincjonalnego zgromadzenia Pendżabu, w tłumie uczestników wiecu protestacyjnego zwołanego przez właścicieli aptek i producentów leków.

„Najwyraźniej był to zamach samobójczy, ale policja wciąż prowadzi dochodzenie w celu dokładnego ustalenia jego okoliczności” – powiedział rzecznik policji Pendżabu, Nayab Haider.

27 marca 2016 roku w zamachu bombowym w jednym z parków w Lahaurze zginęły co najmniej 72 osoby, w większości kobiety i dzieci. Do dokonania tego zamachu przyznało się również Dżamaat-ur-Ahrar.

Fot. PAP/EPA/RAHAT DAR

Pakistan: talibowie przyznali się do zamachu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze