epa06258446 Pope Francis during his general audience in St. Peter’s Square at the Vatican, 11 October 2017. EPA/FABIO FRUSTACI Dostawca: PAP/EPA.

Papież do księży: nie spieszmy się podczas Mszy św.

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek zaapelował w środę do księży, aby nie spieszyli się podczas odprawiania mszy i pozwalali na chwile ciszy. Bez niej przesłania się znaczenie skupienia – podkreślił w katechezie w trakcie audiencji generalnej w Watykanie.

„Milczenie nie sprowadza się do braku słów, ale do gotowości wsłuchania się w inne głosy; naszego serca i przede wszystkim Ducha Świętego” – podkreślił Franciszek w kolejnej katechezie na temat celebracji eucharystycznej, poświęconej modlitwie zwanej kolektą.

„Możemy mieć za sobą dni zmęczenia, radości, bólu i chcemy to powiedzieć Panu, wezwać jego pomocy, prosić, by był blisko; nasi krewni czy przyjaciele są chorzy albo przeżywamy trudne chwile, pragniemy zawierzyć Bogu losy Kościoła i świata. Do tego potrzebna jest chwila ciszy” – mówił papież.

Dodał też: “Niech liturgia stanie się dla nas wszystkich prawdziwą szkołą modlitwy”.

Zwracając się do Polaków Franciszek powiedział: “Drodzy bracia i siostry, stojąc wciąż u początków roku, zawierzamy go Panu i prosimy, aby był czasem łaski, pokoju i nadziei dla nas, dla naszych rodzin i dla całego świata”.

Na Placu Świętego Piotra zakończył się demontaż polskiej choinki, która stała tam od końca listopada. Nie ma już też szopki, podarowanej przez sanktuarium z włoskiego regionu Kampania.

Papież do księży: nie spieszmy się podczas Mszy św.
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze