fot. EPA, arch

Papież Franciszek przesyła orędzie dla Mozambiku

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na kilka dni przed planowanym na 4 września przybyciem do Maputo Ojciec Święty przesłał swoje orędzie wideo skierowane do mieszkańców tego kraju. Zaapelował o trwały pokój w tym kraju.

Drodzy mieszkańcy Mozambiku!

Za kilka dni rozpocznie się moja wizyta w waszym kraju i chociaż nie mogę wyjechać się poza stolicę, moje serce sięga i ogarnia was wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy przeżywają trudności. Już teraz chcę was zapewnić: wszyscy jesteście w mojej modlitwie. Z niecierpliwością czekam na spotkanie z wami.

Jestem wdzięczny za wystosowane zaproszenie panu Prezydentowi i moim braciom biskupom. Zapraszam was wszystkich, abyście przyłączyli się do mojej modlitwy, aby Bóg i Ojciec wszystkich umocnił pojednanie, pojednanie braterskie w Mozambiku i całej Afryce, będący jedyną nadzieją na stabilny i trwały pokój.

Z radością podzielę się z wami tymi myślami bezpośrednio, a także zobaczę, jak rośnie zasiew mojego poprzednika św. Jana Pawła II. Ta podróż pozwoli mi spotkać się ze wspólnotą katolicką i umocnić ją w świadectwie Ewangelii, która uczy godności każdego mężczyzny i każdej kobiety i domaga się, abyśmy otworzyli nasze serca na innych, zwłaszcza ubogich i potrzebujących.

Drodzy bracia i siostry, wiem, że wielu pracuje nad przygotowaniem mojej wizyty, łącznie z ofiarowaniem waszych modlitw, i bardzo wam za to dziękuję. Modlę się o Boże błogosławieństwo i opiekę naszej Matki, Dziewicy Maryi dla was i dla waszej ojczyzny.

Do zobaczenia wkrótce!

>>> Zobacz też: papież pozwoli mieszkańcom Mozambiku odczuć, że są w sercu Kościoła

Zobacz także
Wasze komentarze