epa05718550 Pope Francis during the Angelus prayer at St. Peter’s Place in the Vatican City, Vatican, 15 January 2017. EPA/GIUSEPPE LAMI Dostawca: PAP/EPA.

Papież: mocno ufajmy Panu, który troszczy się o swe stworzenia

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dzisiejsza Ewangelia wzywa nas usilnie do zaufania Bogu, który troszczy się o wszystkie swe stworzenia, zarówno zwierzęta i rośliny, jak i o człowieka – powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 26 lutego.

Po odmówieniu jej i udzieleniu zgromadzonym na Placu św. Piotra w Watykanie błogosławieństwa apostolskiego papież pozdrowił obecnych tam pielgrzymów z całego świata, wśród nich uczestników pielgrzymki mariańskiej z Warszawy i innych miast Polski.

Nawiązując do czytanego w tę niedzielę fragmentu Ewangelii św. Mateusza, mówiącego o trosce Boga o całe stworzenie, Ojciec Święty zauważył, że jest to mocne „wezwanie”, którego „dobroczynne i troskliwe spojrzenie codziennie czuwa nad naszym życiem”. Chociaż doświadczamy codziennie wielu trosk, które mogą zniechęcać, to jednak „Jezus wzywa nas usilnie, byśmy nie martwili się o dzień jutrzejszy, przypominając, że ponad wszystkim jest miłujący Ojciec, który nigdy nie zapomina o swoich dzieciach”, a powierzenie się Jemu „nie rozwiąże wprawdzie magicznie problemów, ale pozwala podjąć go z właściwym nastawieniem” – zaznaczył mówca.

Podkreślił, że Bóg „jest naszym schronieniem, źródłem naszej pogody ducha i pokoju, (….) opoką naszego zbawienia, której możemy się uchwycić, będąc pewnymi, że nie upadniemy”. Jest On też naszą obroną przed czającym się złem, wielkim przyjacielem i sojusznikiem, ojcem, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Papież przestrzegł przed opieraniem się na dobrach doraźnych i przypadkowych oraz przed zapominaniem, a tym bardziej odrzuceniem dobra najwyższego, jakim jest ojcowska miłość Boga.

Papież: mocno ufajmy Panu, który troszczy się o swe stworzenia
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze