fot. RICCARDO ANTIMIANI, PAP/EPA.

Papież: modlę się za tych, którzy cierpią / Abp Gądecki: Nie dajmy zwyciężyć złu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W czasie modlitwy po błogosławieństwie Urbi et Orbi po uroczystej Mszy Wielkanocnej na placu Świętego Piotra papież Franciszek wspomniał o tragicznych wydarzeniach na Sri Lance:

Z bólem przyjąłem wiadomość o zamachach, które dzisiaj, w Niedzielę Zmartwychwstania, przyniosły ból dla Kościoła i całego narodu na Sri Lance. Chciałbym wyrazić moją bliskość z tymi, którzy dziś rano zgromadzili się na modlitwie. Zawierzam panu, którzy tragicznie zginęli. Proszę za zranionych i za wszystkich, którzy cierpią z powodu tego dramatycznego wydarzenia.

O duchową bliskość z mieszkańcami i chrześcijanami w Sri Lance prosi też przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski:

fot. Twitter

Lankijskie władze zarządziły w niedzielę tymczasową blokadę portali społecznościowych i komunikatorów internetowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji na temat serii eksplozji, do których doszło w tym kraju w Niedzielę Wielkanocną. Policja poinformowała, że ze skutkiem natychmiastowym wprowadza godzinę policyjną.

fot. M.A. PUSHPA KUMARA, PAP/EPA.

W Niedzielę Wielkanocną w kilku miastach Sri Lanki doszło do serii eksplozji w kościołach i hotelach (6 jednoczesnych wybuchów, później 2 kolejne). Zginęło w nich – według różnych źródeł – od 140 do 190 osób. Bliski pół tysiąca ludzi jest rannych, niektórzy ciężko. Na razie nikt nie przyznał się do ataków.

Wśród ofiar jest co najmniej 35 obcokrajowców, w tym Brytyjczycy, Amerykanie, Holendrzy. Do tej pory polskie MSZ nie ma informacji, by wśród ofiar byli też polscy obywatele.

Zobacz także
Wasze komentarze