fot. Twitter, Ramesh Bala

Sri Lanka: podczas wielkanocnych mszy wybuchły bomby, wielu zabitych

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nie żyje co najmniej 50 osób, a 280 zostało rannych. Do 6 eksplozji doszło w niedzielę wielkanocną na Sri Lance – podaje Reuters, cytując lokalne media. Policja informuje, że do wybuchów doszło w trzech kościołach i trzech hotelach.

Eksplozje miały miejsce m.in. w kościele na północy stołecznego Kolombo i w hotelach w tym mieście oraz w świątyni w Migamuwie – mieście leżącym około 30 km na północ od stolicy. Do wybuchów w kościołach doszło w czasie mszy świętej. Źródła w służbach bezpieczeństwa, na które powołuje się agencja Associated Press, podały, że do wybuchów doszło prawie jednocześnie w tych wszystkich miejscach. Są już pierwsze relacje świadków wydarzeń.

fot. Ramesh Bala, Twitter

Miejsca wybuchów

Do eksplozji doszło w kościele św. Antoniego w Kolombo, a także w świątyniach w Negombo i Kochchikade nieopodal stolicy. W tym samym czasie doszło także do trzech wybuchów w pięciogwiazdkowych hotelach Shangri-La, Kingsbury i Cinnamon Grand Hotel w Kolombo.

W pierwszych depeszach agencje informacyjne mówiły o 160 rannych, teraz liczba wzrasta niestety do 280. Wśród poszkodowanych są – według mediów – zagraniczni turyści. Do tej pory żadne ugrupowanie nie przyznało się do przeprowadzenia tych ataków.

AKTUALIZACJA

Jak teraz informują agencje i służby – tylko w jednym z kościołów zginęło 50 osób. Zamachowcy – samobójcy mieli wnieść ładunki do środka świątyń, w czasie gdy trwały wielkanocne msze święte. Zatrzęsły się też okoliczne budynki, co oznacza, że siła eksplozji była potężna. Policja zabezpieczyła inne kościoły, które mogły stać kolejnymi celami terrorystów.

Galeria (4 zdjęcia)
Zobacz także
Wasze komentarze