epa06193327 Pope Francis prays in front of the Reconciliation Cross during an event at The Founders Park, in Villavicencio, Meta, Colombia, 08 September 2017. Pope Francis is on a five-day visit to Colombia. EPA/ORLANDO BARRIA Dostawca: PAP/EPA.

Papież modlił się przy Krzyżu Pojednania

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ostatnim punktem pobytu Ojca Świętego w Villavicencio była modlitwa przy znajdującym się w Parque do los Fundadores Krzyżu Pojednania.

Jest przy nim wypisana liczba osób, które padły ofiarą uprowadzeń, morderstw a także min przeciwpiechotnych w okresie ponad pół wieku wojny domowej w latach 1964-2016 na regionie Nizin Wschodnich.

Fot. PAP/EPA/Orlando Barria

W Parque do los Fundadores Franciszka powitało około 400 dzieci, w tym indiańskich. Przybywając pod Krzyż Pojednania papież modlił się kilka minut w milczeniu. Zabrzmiała trąbka wojskowa. Następnie Ojciec Święty, któremu towarzyszyły dzieci posadził w pobliżu drzewo, symbolizujące nowe życie. Udzielił zgromadzonym błogosławieństwa. W uroczystości, podobnie jak we wcześniejszej modlitwie o pojednanie brała udział kolumbijska para prezydencka. Z Parque do los Fundadores Franciszek udał się na lotnisko, by powrócić na nocny spoczynek do Bogoty.

Zobacz także
Wasze komentarze