papież franciszek Jezus

EPA/ANGELO CARCONI

Papież płakał, gdy oglądał te zdjęcia…

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Katolicy na Sri Lance ciągle mają w pamięci niedzielę 21 kwietnia, uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, w czasie której doszło do samobójczych ataków terrorystycznych. Zginęło wtedy 258 osób, a ponad 600 zostało rannych.

Zdjęcie: zniszczony po zamachach kościół św. Antoniego w Kolombo, fot. M.A.PUSHPA KUMARA, PAP/EPA.

Osobista relacja kardynała

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego metropolita Kolombo przyznał, że pomimo upływu tylu dni rząd niewiele zrobił, aby wyjaśnić, kto był zleceniodawcą zamachów ani nie przedsięwziął żadnych środków ostrożności, które mogłyby im zapobiec. Kard. Malcom Ranjith opowiedział także o reakcji papieża Franciszka na to wydarzenia oraz o ciągłych obawach lankijskich katolików.

Zdjęcie: Kard. Malcom Ranjith, fot. Wikimedia Commons

Obaj zaczęli płakać

– Papież był bardzo wzruszony, gdy zobaczył zdjęcia z miejsc, gdzie doszło do tych okrutnych aktów przemocy. Obaj zaczęliśmy płakać, łzy lały się nam po policzkach – wyznał kard. Ranjith. – Widząc takie zdjęcia trudno bowiem ukryć emocje. Gdy widzi się fotografie, na których pełno rozerwanych ludzkich ciał, inni zrozpaczeni, płaczą i krzyczą, to trudno się nie wzruszyć. Dlatego też i Ojciec Święty był bardzo wstrząśnięty. Od tamtego czasu minęły już trzy miesiące i nawet, jeżeli w tym okresie nie wydarzyło się nic niepokojącego, a osoby podejrzane o ten zamach zostały ujęte, to jednak ciągle żyjemy w pewnym strachu i niepewności.

Zdjęcie: pogrzeb ofiar zamachów na Sri Lance, fot. EPA/M.A. PUSHPA KUMARA

Zobacz także
Wasze komentarze