epa06704702 Pope Francis caresses a baby as he arrives at the Madonna del Divino Amore Sanctuary (Our Lady of Devine Love) for the recital of the Holy Rosary at the beginning of the Marian month, the month dedicated by the Catholic Church to the Virgin Mary, in Rome, Italy, 01 May 2018. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Papież: przekazywanie wiary to nie kibicowanie drużynie piłkarskiej

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek powiedział w czwartek, że przekazywanie wiary to głoszenie jej z miłością, a nie „poszukiwanie ludzi, którzy poprą drużynę piłkarską” czy „ośrodek kulturalny”. Podczas mszy w Watykanie mówił, że Kościół nie rośnie dzięki prozelityzmowi.

W homilii w czasie porannej mszy w Domu Świętej Marty papież podkreślił, że przekazywanie wiary nie polega na „udzielaniu informacji” czy „mechanicznym” nauczaniu pojęć. Nie można mówić: „Weź tę książeczkę, przestudiuj ją, a potem ciebie ochrzczę” – podkreślił Franciszek.

Konieczne jest – jak dodał – „tworzenie serca w wierze w Jezusa Chrystusa”, „przekazywanie tego, co sami otrzymaliśmy”.

Franciszek położył nacisk w homilii na potrzebę wychowania nowych pokoleń w wierze i przypomniał, że od wieków ma to miejsce przede wszystkim dzięki kobietom w rodzinach; matkom i babciom, a także opiekunkom. Wiara ta przekazywana jest nie tylko słowami, „ale także czułością” – wskazał.

Papież przywołał słowa Benedykta XVI o tym, że „Kościół nie wzrasta przez prozelityzm, ale przez przyciąganie” do siebie. „Przekazywanie wiary nie jest uprawianiem prozelityzmu. To coś innego, coś większego. To nie jest poszukiwanie ludzi, by poparli drużynę piłkarską, klub czy ośrodek kulturalny” – zaznaczył Franciszek.

Papież: przekazywanie wiary to nie kibicowanie drużynie piłkarskiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze