Fot. EPA/ETTORE FERRARI

Papież przemówi do przedstawicieli rządów i organizacji międzynarodowych

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Papież Franciszek za pośrednictwem wideokonferencji przemówi 10 lutego do uczestników VII World Government Summit w Dubaju. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mohammed Bin Abdullah Al Gergawi, który jest przewodniczącym tego światowego szczytu przedstawicieli rządów i organizacji międzynarodowych.

Podczas trzydniowego szczytu (10-12 lutego) głos zabierze 600 mówców, odbędzie się także 200 dyskusji. W sumie weźmie w nim udział 4 tys. osób ze 140 państw z pięciu kontynentów. Spotkanie odbywa się pod patronatem szejka Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydenta i premiera Emiratów, a zarazem emira Dubaju.

Głównymi tematami rozmów będą zmiany klimatyczne, polityka fiskalna w kontekście aktualnej sytuacji gospodarczej, innowacje i reformy usług publicznych, a także pojednanie społeczne w okresie następującym po konfliktach. Mowa będzie również o przyszłości technologii i ich wpływie na rządzenie, o zdrowiu i jakości życia, o kształceniu i rynku pracy, o komunikacji między społeczeństwem i władzą itp.

W gronie referentów będą m.in. Christine Lagarde, dyrektor wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego; Klaus Schwab, założyciel Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii: Paul Krugman i Daniel Kahneman z uniwersytetu Princeton, były prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos, Amina Mohammed z Nigerii, wicesekretarz generalna ONZ i Leymah Gbowee z Liberii, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla.

Zobacz także
Wasze komentarze