Fot. PAP/EPA/Giuseppe Lami

Papież spotkał się z ambasadorem Ukrainy, tematem rozmowy zapewne podróż do Kijowa

Papież Franciszek przyjął w sobotę na audiencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza – podał Watykan. Z wcześniejszych deklaracji przedstawicieli Watykanu wynikało, że tematem ich rozmowy miała być ewentualna podróż papieża do Ukrainę.

Podczas papieskiej wizyty w Kanadzie szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Gallagher powiedział, że większa jasność dotycząca ewentualnej pielgrzymki Franciszka na Ukrainę będzie po jego spotkaniu z ambasadorem Juraszem. Dostojnik przekazał, że podczas takiej rozmowy papież i ukraiński dyplomata mieliby przedyskutować sprawę podróży i szans na jej organizację.

fot. EPA/CLAUDIO PERI

>>> Mer Lwowa: na 90% papież odwiedzi Ukrainę

Pociągiem do Ukrainy

Abp Gallagher podkreślił pod koniec lipca, że szczegóły logistyczne podróży nie są jeszcze opracowane. Jako niemal pewny środek transportu wydaje się pociąg.

Nie wiadomo jednak na przykład, czy Franciszek wsiadłby do niego w Polsce czy w Rumunii, skąd również można dostać się do Ukrainę.

Nieznany jest też termin. Wskazuje się zarówno sierpień, jak również – co przyznał abp Gallagher – wrzesień lub październik.

Papież podczas lotu z Rzymu do Kanady pytany przez o szanse wizyty w Kijowie, odparł, że ma na nią nadzieję. Przyznał zarazem, że jest to „skomplikowane”.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze