Fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Papież wezwał do modlitwy za ludność Syrii i całego Bliskiego Wschodu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek wezwał podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie do modlitwy za ludność Syrii, Ziemi Świętej i całego Bliskiego Wschodu oraz za prześladowanych chrześcijan. „To umęczona ziemia” – dodał.

„Musimy modlić się za naszych braci, których dotyka wojna i za prześladowanych chrześcijan, których chce się wypędzić z tej ziemi. Módlmy się za naszych braci i siostry” – powiedział Franciszek.

W kolejnej katechezie na temat mszy papież mówił wiernym, że „pierwszym chrześcijańskim ołtarzem był krzyż” Jezusa.

Zwracając się do Polaków, obecnych na audiencji, Franciszek przypomniał, że Wielki Post to „czas refleksji, nawrócenia i duchowej przemiany”. „Miejcie serca otwarte na moc Boga i oczy skierowane na potrzeby bliźnich” – wezwał.

Z powodu przymrozków w Rzymie audiencja generalna odbyła się w dwóch miejscach: w Auli Pawła VI, a następnie w bazylice Świętego Piotra, gdzie również zgromadzili się wierni. Łącznie obecnych było 12 tys. osób.

W środę mija pięć lat od zakończenia posługi Benedykta XVI, który ustąpił z urzędu z powodu wieku i braku sił. 28 lutego 2013 roku opuścił on na zawsze apartament w Pałacu Apostolskim. Emerytowany papież ma 90 lat i mieszka w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich.

Papież wezwał do modlitwy za ludność Syrii i całego Bliskiego Wschodu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze