Irak: żołnierz irackiej armii podczas patrolu w Bagdadzie (foto. PAP/EPA/ALI ABBAS)

Papież zaapelował o pokój w Iraku

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty wezwał do modlitwy w intencji narodu irackiego. Pozdrowił przedstawicieli władz tego kraju oraz różnych grup wyznaniowych, którzy przybyli na plac św. Piotra wraz z przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kard. Jean-Louis Tauranem.

Franciszek podkreślił znaczenie jakie dla narodu irackiego ma mozaika wyznaniowa i etniczna mieszkańców tego kraju „przedstawiająca jedność w różnorodności, siłę w zjednoczeniu, dobrobyt w harmonii”.

„Drodzy Bracia, zachęcam was byście szli naprzód na tej drodze i zachęcam was do modlitwy, aby Irak odnalazł w pojednaniu i zgodzie między swymi różnymi grupami etnicznymi i religijnymi, pokój, jedność i dobrobyt. Moją myślą ogarniam cywilów uwięzionych w zachodnich dzielnicach Mosulu i osoby wysiedlone z powodu wojny, z którymi poczuwam się do jedności w cierpieniu, przez modlitwę i bliskość duchową. Wyrażając głęboki smutek z powodu ofiar krwawego konfliktu, ponawiam skierowany do wszystkich apel o zaangażowanie się ze wszystkich sił w ochronę ludności cywilnej, jako bezwzględnej i pilnej konieczności” 

– powiedział papież.

 foto. PAP/EPA/ALI ABBAS

Zobacz także
Wasze komentarze